Moja biografia „artystyczna” to przede wszystkim ludzie.
Miałem to szczęście, że na swojej drodze spotkałem wiele wspaniałych osób, zarówno tych, którzy zachęcili mnie do rysowania i malowania jak również przewodników po świecie sztuki, którzy nauczyli mnie warsztatu i techniki. To oni wpłynęli i wpływają na moje malowanie. 

Do tych pierwszych zaliczam rodziców, siostrę, a przede wszystkim żonę Magdę i córki: Annę i Justynę, które wspierają mnie w tym, co robię i kibicują moim sukcesom.

 

Z kolei mój warsztat oraz zmysł artystyczny ukształtowali:

Waldemar Dynerman – to właśnie w jego pracowni wszystko sie zaczeło, tam nauczyłem się warsztatu i najważniejszej rzeczy w malarstwie - ciągłych poszukiwań.

Kuba Cwieczkowski – współtowarzysz wielu plenerów, odkrył przede mną pejzaż, światło i kolor, zachęcił do eksperymentowania.

Wieniek Pyrzanowski - pokazał mi jak budować obraz i nauczył, jak ważny jest szczegół w rysunku i malarstwie.

Profesor Ludwig Maciąg - natchnął do szukania trudnych tematów, wprowadził ważne i wartościowe korekty, dzięki którym mój obraz jest lepszy.

Profesor Alojzy Balcerzak - w jego magicznym domu w Koszelówce nauczyłem się cierpliwości i dowiedziałem się o wadze siły spokoju w malarstwie. 

Janek Balcerzak - przy którym nauczyłem się sztuki minimalizmu, jak upraszczać tematy i kolory w rysunku i obrazie, a także jak szukać optymizmu podczas trudnego procesu twórczego.

Profesor Aleksander Turek - w jego pracowni poznałem kolor martwej natury, jego smak i wagę.

Marta Radziszewska – zainspirowała mnie swoją pracowitością, wytrwałością i nie raz nastrajała do jeszcze bardziej wytężonej pracy nad obrazem.

Paweł Cabanowski – nauczył mnie konsekwencji w malarstwie oraz alternatywnego spojrzenia na pejzaż.

Agnieszka Żylińska i Kasia Miksztal - nauczyły mnie nowego podejścia do sztuki nowoczesnej oraz zaraziły entuzjazmem i radością tworzenia. 

Hanka Lekszycka - przypomina mi nieustannie o wyrażaniu skromności i pokorze w postrzeganiu ujmowanego w malarstwie świata.

Mario Antosik i Marek Konatkowski - przywołali do mojego życia ponownie dobrą fotografie, dobry film i mądrą filozofię, która wciąż owocuje „wirującą wyobraźnią ” tematów malarskich .

Dla nich wszystkich sztuka to pasja i sposób na wygrane życie. 

To dla mnie wielkie szczęście, że mogłem ich poznać i tak wiele się od nich nauczyć.

 

- - -

Sławek Kamiński

skaminski1@o2.pl   |   602 611 697historia i współczesność   /   postać   /   pejzaż   /   zdjęcia   /   kolekcja   /   o sobie   /   wystawy

Sławek Kamiński